Zacznij tworzyć niezwykłe sceny i dialogi!

Zapisz się na listę zainteresowanych Poradnikiem do pisania scenariuszy w pigułce.

Gotowy na ekscytującą podróż w świat filmu? Wprowadź swoje opowieści na nowy poziom! Wejdź na szczyt swojego twórczego potencjału już dziś!

 Zapisz się już teraz, a otrzymasz aż 20% zniżki na zakup książki. Nie czekaj ani chwili dłużej! Zapisz się poniżej lub TUTAJ i wypróbuj pisanie z #AI!

 

Zapraszam do obejrzenia mojego odcinka vloga na moim kanale YouTube, gdzie  przedstawiam dogłębną analizę szablonu struktury opowieści z AI. Skupiam się na dwóch popularnych ramach, Trzy-Aktowej Struktury i Podróży Bohater (Autora), i wyjaśnię, jak można ich użyć do tworzenia opowieści dla różnych mediów, takich jak książki, filmy, gry, kampanie marketingowe i produkty. 

 

O książce

Zapomnij o rozgrzewkach teoretycznych - ten poradnik to pigułka kreatywnej inspiracji. Odkryj, jak sprawić, aby każda scena Twojego filmu mówiła głośniej niż tysiąc słów.

 

Co znajdziesz w środku poradnika?

 

  • Poznasz 15-bitowy podział struktury Save the Cat,  wskazówki jak stosować ją w swoim scenariuszu oraz rodzaje opowieści wykorzystujące schemat Save the Cat.
  • Poznasz stukturę Pieśni nad Pieśniami czyli jak wykorzystać 5 pubktów zwrotnych w swoim scenariuszu oraz przykłady filmów wykorzystujących tą strukturę.
  • Zrozumiesz stukturę opowieści 1-3-5 według Donny Anderson, na którym zostały oparte takie filmy jak  Gwiezdne Wojny Nowa Nadzieja i Igrzyska Śmierci czy Władca Pierścieni Drużyna Pierścienia.
  • Poznasz różnice między scenariuszem do filmu dokumentalnego a fabularnego.
  • Dowiesz się jak wygląda proces pisania scenariuszy do gier video i VR oraz jakie są wyzwania z jego tworzeniem.
  • Dowiesz się jak możesz wykorzystać sztuczną inteligencję to tworzenia znakomitych scenariuszy filmowych.

Zrób pierwszy krok w świat Twojej kreatywności? Zainwestuj w siebie i swoją przyszłość filmową. Cena poradnika to kropla w morzu w porównaniu do wartości, jaką zyskasz, tworząc scenariusze, które zostaną zapamiętane na długo.

 

🚀 Korzyści dla Ciebie

  • Mistrzowski Narrator: Opanujesz sztukę przekazywania historii tak, aby publiczność nie mogła oderwać wzroku od ekranu.
  • Wyróżnij Się: Będziesz tworzył scenariusze, które będą wyróżniać się w konkurencyjnym świecie filmowym.

 

O autorze

 

Nazywam się Paweł Jóźwiak-Rodan. Jestem reżyserem filmowym.

Film to moja pasja od kiedy tylko pamiętam. Już jako dzieci wspólnie z przyjaciółmi zajmowaliśmy się kręceniem filmów na kamerze VHS (głównie „karate”).

Zawsze chciałem robić filmy fabularne, robiłem dokumentalne (najbardziej znany to „Mama, Tata, Bóg i Szatan” o moich rodzicach, ale także „Agnieszki tu nie ma”, o poszukiwaniach przyrodniej siostry, oba pod opieką artystyczną Andrzeja Fidyka, wyemitowane przez TVP w Jego autorskim cyklu, oraz pierwszy w Polsce film crowdsourcingowy, złożony z materiałów nadesłanych przez internautów „Moje 89 Pokolenie”). Czasami zdarzały się wyjątki od reguły i zrobiłem krótkometrażowe fabuły: „Itaka”„Osiem9”„Operacja jasnowidz”. Niektóre dostępne są w internecie, wystarczy zajrzeć na moją stronkę www.pjrodan.com.

 

 

Myślisz, że wystarczy wziąć kartkę papieru i zacząć pisać?

 

 

Myślisz, że tworzenie to pełna dowolność. Nic bardziej mylnego. Idąc tym tropem możesz napisać bardzo złe scenariusze. Korzystaj z tego, co już odkryto odnośnie tworzenia i opowiadania historii. Dopiero znając zasady możesz zacząć je łamać jeśli wiesz, że to czemuś posłuży.

 

 

 

Poradnik do pisania scenariuszy w pigułce to idealny przewodnik dla twórców, którzy marzą stworzyć doskonały scenariusz filmowy bądź scenariusz gry video!

Przyjęło się bowiem w branży filmowej, że jeżeli format scenariusza nie będzie zachowany  nikt go nie przeczyta, odrzuci od razu widząc, że ktoś nie wie jak formatować. A to jest podstawa, ale nic się nie martw, to bardziej proste niż się wydaje. Jest  wiele gotowych narzędzi, które umożliwiają napisanie znakomitego scenariusza.

 

Najważniejszym elementem, który napędza całą opowieść jest wyrazisty cel bohatera. Postać bez celu snuje się i prześlizguje przez opowieść, nie identyfikujemy się z nim. Cel determinuje postać i powoduje, że widz się zaczyna z nim identyfikować. Co ciekawe najlepiej jakby bohater miał 2 cele – jeden oczywisty świadomy, który widzimy, a drugi niejako ukryty, niewidoczny, którego bohater często sam nie jest świadom. Tak naprawdę jest to jeden cel, tylko jeden żyjący w nieświadomości, który determinuje ten świadomy. 

 

Oprócz tradycyjnej, linearnej struktury istnieją bardziej szczegółowe modele tworzenia opowieści, nawiązujące do mitów, czyli uniwersalnych archetypów postaci i opowieści, istniejących tysiące lat. Schemat „Podróży Bohatera” możecie prześledzić za pomocą kart – fiszek fabularnych, które przygotowałem – możecie też je sobie wydrukować i powiesić na tablicy korkowej konstruując oparte wokół tego schematu opowieśći, doklejając konkretne wymyślone przez siebie sceny poniżej tych fiszek opisujących konkretne etapy podróży. 

 

Poradnik do pisania scenariuszy ukaże się w 2024 roku, ale jeśli już dzisiaj zapiszesz się na listę zainteresowanych Poradnikiem zostaniesz poinformowany jako pierwszy i otrzymasz 20% zniżki na zakup.